Україна здобула сьогодні важливу дипломатичну перемогу в Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).
Україну, Словаччину та Словенію щойно обрано до Виконавчої ради ОЗХЗ на 2026-2028 роки, тоді як Росія зазнала поразки – уже втретє поспіль.
Як заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, "попри всі спроби держави-агресора, держави-учасниці зробили чіткий вибір: системний порушник Конвенції про заборону хімічної зброї не може впливати на керівний орган ОЗХЗ".
"За дорученням Президента Володимира Зеленського українська дипломатія працювала 24/7 разом із нашими партнерами, щоб забезпечити цей результат.
Сьогоднішня перемога – це не лише честь, але й важливий інструмент для забезпечення належного та своєчасного реагування на хімічні загрози, що походять від російської агресії проти України", – наголосив глава МЗС.
Дипломатична команда й надалі працюватиме над тим, щоб міжнародне право дотримувалося, а світ залишався захищеним від загрози хімічної зброї.