Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга:
"Російські вимоги та ультиматуми залишаються незмінними протягом багатьох років.
Росія хоче обмежити українську армію, обороноздатність, військову допомогу від партнерів і заблокувати вступ України до НАТО.
Риторика Росії розкриває її справжні наміри. Всі ці вимоги мають одну спільну рису: Москва хоче мати слабку, беззахисну Україну.
Йдеться не про НАТО і не про "безпекові занепокоєння". Йдеться про здатність Росії знищити українську державу на пізнішому етапі, окупувати її території, захопити її корисні копалини, використати її людський та інший потенціал для подальшої агресії. З цього приводу не повинно бути жодних ілюзій.
Варто зазначити, що риторика Москви загострилася до рівня 2022 року. Росія намагається скористатися нинішнім геополітичним моментом.
Ми бачимо цю російську стратегію і ніколи не приймемо нічого, що робить Україну слабкою чи беззахисною. Натомість справжній і справедливий мир вимагає міцних і довгострокових гарантій безпеки для його збереження".