Посольство України у Федеративній Республіці Нігерія

Київ 05:33

Українці в Нігерії

Українська громада в Нігерії є малочисельною і переважно складається із українок, які вийшли заміж за нігерійців і проживають в Нігерії, дружин громадян третіх країн, чоловіки яких знаходяться у відрядженні в Нігерії, а також бізнесменів та інженерів, які працюють в Нігерії.

Посольство постійно надає сприяння нашим громадянам і стало повноцінним комунікаційним центром для українців в Нігерії, де вони можуть зустрічатися, обмінюватися думками з різних питань, спілкуватися українською мовою тощо.  Посольством створено та підтримується в мережі WhatsApp комунікаційна група «Українці в Африці», де українські громадяни не лише з Нігерії, а також з Гани і Беніну можуть здійснювати спілкування та отримувати необхідні консультації в режимі он-лайн. На електронні адреси членів групи Посольство систематично надсилає цікаві інформації про події в Україні та світі.

У вересні 2018 р. у Посольстві було провело урочисті збори з нагоди 27-ї річниці Незалежності України, у якому взяли участь також і представники української громади в Нігерії. У виступі Посол ознайомив присутніх з основними етапами українського державотворення, поінформував про пріоритетні напрямки української зовнішньої політики, а також про боротьбу України проти російської агресії. В приміщенні Посольства було розгорнуто фотовиставку «Україна: тернистий шлях до Незалежності». Низка рейтингових ЗМІ Нігерії, зокрема видання «The Guardian» вмістило розгорнуту інформацію про захід.

Проведено низку культурних заходів за участі української громади, зокрема з нагоди відзначення 22-ї річниці Конституції України, святкування Дня Соборності України, Дня Гідності та Свободи тощо. Посольство взяло участь у ІV міжнародному флешмобі на підтримку єдності України ’’United Ukraine’’, присвяченому Дню Соборності України.

На відзначення 85-их роковин Голодомору в Україні 1932-33 рр. у листопаді 2018 р. представники української громади в Нігерії взяли активну участь акції до 85-х роковин Голодомору «Запалімо свічку пам’яті!», у ході якої були зачитані імена дітей, загиблих під час Голодомору 1932-1933 рр., та вшановано їхню пам’ять хвилиною мовчання.

Посольство надало сприяння, у т.ч. фінансове, у організації українського стенду на щорічній благодійній виставці “Small World” у м. Лагос у лютому 2018 р., де були представлені зразки української кухні, одягу, символіки та сувенірної продукції.

Активну участь українська громада взяла також у організації Торгової місії України до Гани та Нігерії 1-6 квітня 2018 р. на чолі з заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговим представником України Н.Микольською. За результатами Торгової місії з числа представників української громади в Гані та Нігерії призначено офіційних представників Торгово-промислової палати України у цих країнах.

Створена Асоціація нігерійсько-української дружби, яка включає також і представників української громади. Водночас, українці, що проживають в м.Абуджі мають намір створити власну організацію, яка б об’єднувала українську діаспору в Нігерії.