Посольство України у Федеративній Республіці Нігерія

Київ 05:00

Торговельно-економічне співробітництво між Україною та Нігерією

За даними Держкомстату України товарообіг у  2018 р. склав 106,45 млн. дол. США (показник збільшився на 11,3% у порівнянні з 2017 роком).

Експорт товарів склав 105,22 млн. дол. США (збільшився на 11,1 %).

Структура експорту: чорні метали – 55,1%; зернові культури – 31%; цукор і кондитерські вироби з цукру – 4,7%; різні харчові продукти – 1,7%; реактори ядерні, котли, машини – 0,6%; молоко та молочні продукти, яйця птиці; натуральний мед – 0,4%; алкогольні і безалкогольні напої та оцет – 0,2%; добрива – 0,2%.

Імпорт товарів склав 1,23 млн. дол. США (збільшився на 32,2%).

Структура імпорту: насіння і плоди олійних рослин – 71,8%; какао та продукти з нього – 9,5%; кава та чай – 9,2%; пластмаси, полімерні матеріали – 0,8%.

Сальдо торгівлі товарами у 2018 р. позитивне і склало 103,99 млн. дол. США.

Зовнішня торгівля послугами у 2018 р. склала 11,37 млн. дол. США (показник зменшився на 1,7% у порівнянні з 2017 р).

Експорт послуг склав 10,54 млн. дол. США (збільшився на 1,1%).

Структура: послуги, пов’язані з подорожами – 95,4%; послуги, пов’язані з фінансовою діяльністю – 1,8%; послуги у сфері телекомунікації, комп’ютерні та інформаційні послуги – 1,2%; транспортні послуги – 0,8%.

Імпорт послуг склав 0,64 млн. дол. США (зменшився на 32,7%).

Структура: державні та урядові послуги – 73,1%; ділові послуги – 18,3%; послуги, пов’язані з подорожами – 4,8%.

Сальдо торгівлі послугами у 2018 р. позитивне і складає 9,89 млн. дол. США.

Інвестиції з Нігерії до України - інформація щодо обсягів нігерійських інвестицій в економіку України станом на 01.01.2019 є конфіденційною згідно із Законом України «Про державну статистику».

Інвестиції з України до Нігерії - станом на 01.01.2019 не зафіксовані.

За даними Держкомстату України товарообіг у І кв. 2019 р. склав 17,21 млн. дол. США (зменшився на 25,3 % у порівнянні з І кв. 2018 р.).

Експорт - 16,50 млн. дол. США (зменшився на 29 %. Структура експорту: чорні метали – 55,1%; зернові культури – 31%; цукор і кондитерські вироби з цукру – 4,7%; різні харчові продукти – 1,7%; реактори ядерні, котли, машини – 0,6%; молоко та молочні продукти, яйця птиці; натуральний мед – 0,4%; алкогольні і безалкогольні напої та оцет – 0,2%; добрива – 0,2%.

Імпорт - 0,742 млн. дол. США (збільшився на 143 %). Структура імпорту: насіння і плоди олійних рослин – 71,8%; какао та продукти з нього – 9,5%; кава та чай – 9,2%; пластмаси, полімерні матеріали – 0,8%.

Сальдо торгівлі товарами у І кв. 2019 р. позитивне і складає 15,73 млн. дол. США.

Зовнішня торгівля послугами І кв. 2019 р. - 3,29 млн. дол. США (збільшилася на 17%). Експорт послуг - 0,23 млн. дол. США (збільшився на 16%). Структура: послуги, пов’язані з подорожами – 95,4%; послуги, пов’язані з фінансовою діяльністю – 1,8%; послуги у сфері телекомунікації, комп’ютерні та інформаційні послуги – 1,2%; транспортні послуги – 0,8%.

Імпорт послуг - 0,64 млн. дол. США (зменшився на 32,7%). Структура: державні та урядові послуги – 73,1%; ділові послуги – 18,3%; послуги, пов’язані з подорожами – 4,8%.

Сальдо торгівлі послугами у І кв. 2019 р. позитивне і складає 2,83 млн. дол. США.

Питання розширення торговельно-економічного співробітництва, а також налагодження контактів між бізнес-колами обговорювалися у ході зустрічей Посла з віце-президентом Є.Осінбаджо, Міністром закордонних справ Д.Онйєамою, Секретарем Уряду Федерації Б.Г.Мустафою, Міністром промисловості, торгівлі і інвестицій О.Енеламою, Міністром сільського господарства і розвитку сільських районів А.Огбе, Міністром Федеральної столичної території М.М.Белло, Генеральним директором Національно агентства з регулювання та контролю продуктів харчування та лікарських засобів М.Х.Адеєє, Постійним секретарем уряду Федерації О.А.Адекунле, Постійним секретарем МЗС О.Бамгбосе, а також під час зустрічей в Нігерійській асоціації торгово-промислових палат, шахт та сільського господарства, ТПП м.Абуджа, ТПП м.Лагос, Нігерійському форумі підприємців, Раді із сприяння експорту, Комісії з інвестицій тощо. У ході зазначених зустрічей нігерійській стороні було надано презентаційні матеріали низки провідних українських компаній.

Посольство на постійній основі надає допомогу українським суб'єктам підприємницької діяльності у просуванні продукції на зовнішні ринки збуту та пошуку потенційних партнерів. Протягом 2018р. з проханням щодо сприяння у налагодженні співпраці з нігерійськими партнерами до Посольства звернулось близько 70 українських компаній-виробників різної форми власності, низка ТПП та об’єднань виробників товарів різних груп. Посольством було поширено інформаційні та презентаційні матеріали таких українських суб’єктів господарювання та організацій: Державне космічне агентство України, КБ «Південе», ПАТ «ДПЗКУ», ПрАТ «Авдієвський завод», ТОВ «5 елемент», ТОВ «Orange Healthcare Ltd.», ТОВ «Steko», ТОВ «Автокомпоненти АВТЕК», ТОВ «Амадіо», ТОВ «Асканія Пак», ТОВ «Бровафарм», ТОВ «Глобал Трейд», ТОВ «Златогор», ТОВ «Ленд Холдінг», ТОВ «Престо Капітал», ТОВ «Резинопласт», ТОВ «Стеко», ТОВ «Талісман», ТОВ «ТПХ-Дейрі», ТОВ «Трейд Іновейшн», ТОВ «Хлібодар», ВАТ «РОМА», АТ «Дніпродзержинський сталеливарний завод», ТОВ «Каталог», ПП «Захід-Хліб-Збут-2000», ПП «Наш продукт», ТОВ «Гудгрейноіл», ТОВ «Дніпровський завод гірничо-шахтного устаткування», ТОВ «Експостаб», ТОВ «Тарія», ТОВ «Укрмясомолекспорт», ТОВ «Укрнафтозапчастина», АТ «Енегропроект», ДП «Укрспирт», ТОВ «Наш продукт», ВАТ «Міропласт», ТОВ «Покровська долина», ПП «Нікіфоров», ПрАТ «Оболонь», ТОВ «Глобал Генезіс», ТОВ «Агросоя 2017», ТОВ «ВІА-Груп», ТОВ «Лантранс ЛТД», ТОВ «Мікро-Ф», ТОВ «Оліс», ТОВ «Склад Сервіс», ТОВ «Татра-Юг», ПП «Балашов», ТОВ «Дончевський», ХДЗ «Палада», ДП «Компанія Завет», ПрАТ «КРАЗ», ПАТ «Полтавський автоагрегатний завод», ТМ «Шустов», ТОВ «ВВВВ», ТОВ «СанЛайт», Харківська ТПП, Херсонська ТПП. Розповсюджено інформаційно-презентаційні матеріали щодо інвестиційної привабливості, отримані від Дніпровської ОДА, Чернігівської ОДА, Хмельницької ОДА, Запорізька ОДА, Тернопільської обласної ради, Дніпровської обласної ради, Спілка підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України.

Посольство опрацювало звернення та надало консультації низці нігерійських компаній, зокрема «Blessing Obas», «Clarion Ivents», «Cob Nigeria», «Diamond and Gold», «Humbolt», «Onah», «Pens and Drops», «UBA», «Ukrayina Milk and Agro Company», «Umarus Holding Limited», «YBF Nigeria», «El-Tech».  За результатами роботи отримана офіційна пропозиція від нігерійської компанії «Hightech Sysytems Ltd.» щодо пошуку потенційних партнерів в Україні з метою придбання тракторів різних модифікацій та автомобілів КРАЗ. Звернення було надіслано до УЕС МЗС та поширено серед регіональних ТПП.

На постійній основі здійснюється моніторинг актуальних тендерних пропозицій нігерійських урядових та приватних ділових структур, поширюється інформація щодо виставково-ярмаркових заходів, які проводяться в Україні та Нігерії.

4-6 квітня 2018 р. була проведена Торгова місія України на чолі із заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговим представником України Н.Микольською до Нігерії. До складу делегації увійшли представники Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, ТПП України, а також низки провідних українських компаній, зокрема ДП «Державна продовольчо-зернова корпорація», «Миронівський хлібопродукт», ДЗЗУ «Патон», «Білоцерківський завод «Трібо», «Тернопільський молокозавод», «Нью Тон», «АероВіс», «ОмніФарм», «ЕкоФарм», «ISSP», «Vents» та «Genesis».

У рамках Торгової місії проведено українсько-нігерійський бізнес-форум в ТПП м. Лагос. Окрім презентацій українських та нігерійських компаній, було проведено низку В2В зустрічей, в ході яких досягнуто домовленостей про започаткування контрактних відносин по експорту українських товарів та послуг. За результатами бізнес-форуму між ТПП України і ТПП м. Лагос підписано Меморандум про співробітництво.

Ключовим елементом програми перебування Торгової місії в м.Абуджа стала зустріч з віце-президентом Нігерії Ємі Осінбаджо, у ході якої було обговорено протягом шляхи розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва. Відбулися також зустрічі членів Торгової місії з Міністром закордонних справ та Міністром промисловості, торгівлі та інвестицій, за результатами яких було підписано спільне комюніке, в якому визначені шляхи подальшої активізації двостороннього торговельно-економічного співробітництва між Україною та Нігерією.

В приміщенні Секретаріату Федерального уряду було проведено українсько-нігерійський торговельно-інвестиційний форум, в якому взяли участь Секретар Федерального уряду, Міністр сільського господарства і розвитку сільських районів, Міністр науки і технологій, Державний міністр охорони здоров’я, а також керівники міністерств і відомств Нігерії: транспорту, довкілля, корисних копалин, водних ресурсів, національних агентств: по контролю за продовольством і ліками, по вільним економічним зонам, з питань страхування в аграрній сфері, з просування експорту та інвестицій та інші. У ході форуму відбулися окремі зустрічі членів української делегації з офіційними чинниками Нігерії та обговорено конкретні питання співробітництва та можливості просування українського експорту товарів і послуг.

У рамках торгової місії також в ТПП м.Абуджа було проведено українсько-нігерійський бізнес-форум за участі близько 120 осіб. Окрім власних презентацій своїх компаній, товарів і послуг, представники українських підприємств мали можливість ознайомитися з особливостями ведення бізнесу в Нігерії, з регіональними особливостями підприємництва, а також провести плідні В2В зустрічі. За результатами бізнес-форуму підписано Меморандум про співробітництво між ТПП України та м. Абуджі.

У червні 2018 р. представницька делегація нігерійських бізнесменів на чолі з віце-президентом ТПП м. Абуджа взяла участь у 4-му Національному експортному форумі в Києві. Нігерійська делегація також відвідала виставку «Зроблено в Києві» та Міжнародну агропромислову виставку «АГРО-2018». У ТПП України були проведені B2B зустрічі членів нігерійської делегації з представниками нафтопереробного комплексу України, будівельними компаніями «Альтком», «Євробуд», представниками логістичних компаній тощо. Висловлена зацікавленість у розвитку співробітництва з Україною у сфері сільського господарства, машинобудування, обробній, видобувній та хімічній промисловості.

У ході зустрічей Посла із делегаціями штатів Осун та Тараба обговорювалися питання налагодження міжрегіонального співробітництва та розширення двосторонньої співпраці, зокрема у сфері сільського господарства, а також було презентовано потенціал України у агропромисловому комплексі, переробній промисловості, машинобудуванні, хімічній промисловості, освітній сфері тощо. Розглядалась участь українських компаній у міжнародному виставковому заході «AgriTech Nigeria Osun 2019”.