Посольство України у Федеративній Республіці Нігерія

Київ 04:15

Політичні відносини між Україною та Нігерією

Визнання незалежності України: 11 березня 1992 року.

Встановлення дипломатичних відносин: 10 грудня 1992 року.

Дипломатичні установи: Посольство України у Нігерії (з грудня 1999 р.). 2 липня 2015 р. Посол В.Є.Александрук вручив вірчі грамоти Президенту М.Бухарі.

Посольство Нігерії в Україні (з березня 2000 р.). Посада керівника дипломатичної місії Нігерії в Україні є вакантною (з 2014 р).

Політичний діалог

Найвищій рівень:

Вересень 2000 р. – зустріч Президента України та Президента Нігерії під час проведення Саміту Тисячоліття ООН в Нью-Йорку.

Вересень 2005 р. – зустріч Президента України та Президента Нігерії в рамках 60-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Вересень 2007 р. – зустріч Президента України та Президента Нігерії в рамках 62-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

На рівні МЗС:

23-25 листопада 1997 р. – візит в Нігерію української урядової делегації на чолі з заступником Міністра закордонних справ України; проведення першого раунду політичних консультацій між зовнішньополітичними відомствами.

23-26 травня 2006 р. – візит в Україну урядової делегації Нігерії на чолі з Державним Міністром закордонних справ Нігерії.

2-3 вересня 2008 р. – робочий візит в Нігерію першого заступника Міністра закордонних справ України.

27 вересня 2011 р. – другий раунд двосторонніх політичних консультацій між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Нігерія на рівні заступників міністрів у Києві.

1 березня 2016 р. - зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з Міністром закордонних справ Нігерії Д.Онйєамою у рамках участі у Сегменті високого рівня 31-ї сесії Ради ООН з прав людини (м. Женева, 1-2 березня 2016 р.).

25 травня 2016 р. у м. Абуджа пройшов 3-й раунд українсько-нігерійських політичних консультацій. Українську делегацію на переговорах очолив Заступник Міністра закордонних справ України С.О.Кислиця, нігерійську – Державний Міністр закордонних справ Нігерії Х.Iбрахім. До складу нігерійської делегації входили представники міністерств освіти, оборони, твердих мінералів, промисловості, торгівлі та інвестицій.

У ході консультацій сторони обговорили питання активізації політичного діалогу на високому рівні, розширення співробітництва у торговельно-економічній сфері, а також співробітництво в рамках ООН, зокрема у контексті членства України у Раді Безпеки ООН. Відбувся також обмін думками щодо розвитку ситуації в Україні та в регіоні Західної Африки. Заступник міністра С.О.Кислиця висловив вдячність нігерійській стороні за послідовну підтримку територіальної цілісності і суверенітету України, зокрема, в рамках ООН.

За результатами переговорів були визначені пріоритетні напрямки двостороннього співробітництва, зокрема, розвиток промислового потенціалу та інфраструктури, проекти у галузі освіти та відновлювальної енергії.

У ході візиту до Нігерії Заступник міністра С.О Кислиця провів зустрічі з Головою Комітету у закордонних справах Палати представників Національної Асамблеї Нігерії Н.Еленду-Укедже та Головою Комітету з міжпарламентських зв’язків Палати представників Національної Асамблеї Нігерії І.Самюелєм. У ході зустрічей були обговорені стан та перспективи розвитку українсько-нігерійського співробітництва, зокрема у сферах освіти, торгівлі, економіки тощо. Було наголошено на важливості налагодження співпраці між парламентами України і Нігерії, а також важливу роль парламентів обох країн в активізації всього спектру двостороннього співробітництва.

Значну увагу під час зустрічі було приділено обговоренню питання створення міжпарламентської групи по зв’язках з Україною в парламенті Нігерії. Заступник Міністра С.О.Кислиця передав листа Голови Комітету у закордонних справах Верховної Ради України Г.Гопко нігерійському колезі.

Під час голосування на Генеральній Асамблеї ООН 27.03.2014 р. делегація Федеративної Республіки Нігерія підтримала проект резолюції «Територіальна цілісність України».

Нігерія була серед 11 країн, які 29.07.2015 р. підтримали проект резолюції РБ ООН щодо заснування міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних у збитті малайзійського літака рейсу МН-17.

Останні найважливіші політичні контакти.

19 лютого 2019 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Генеральним директором Національно агентства з регулювання та контролю продуктів харчування та лікарських засобів Нігерії М.Х.Адеєє

У ході зустрічі обговорювалися питання виходу українських компаній на ринок Нігерії, а також сертифікації товарів українських виробників.

6 грудня 2018 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч із Постійним секретарем Міністерства закордонних справ Нігерії М.Л.Сулейманом.

У ході зустрічі нігерійську сторону було поінформовано про причини та мету запровадження в Україні правового режиму воєнного стану, а також обговорено сучасний стан і перспективи розвитку двосторонніх відносин та співпрацю в рамках міжнародних організацій.

 

7 червня 2018 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук  провів зустріч з Головою Космічної Адміністрації Міністерства оборони Нігерії  І.Д.Вайтом.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього співробітництва у сфері космосу.

Окрему увагу було приділено питанню можливості реалізації спільних проектів у космічній сфері, а також створення відповідної договірно-правової бази співробітництва.

 

9 травня 2018 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Секретарем уряду Федерації Б.Г.Мустафою.

У ході зустрічі було обговорено стан та перспективи розвитку двостороннього співробітництва з Нігерією у різних сферах.

 

10 травня 2018 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Головою Комісії з питань боротьби з економічними та фінансовими злочинами Нігерії І.Магу.

У ході зустрічі обговорювалося питання щодо звільнення українських моряків, членів екіпажу судна ’’San Padre Pio’’, прапор Швейцарії. У зустрічі взяв також участь Посол Швейцарії в Нігерії.

 

20 березня 2018 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Постійним секретарем уряду Нігерії О.А.Адекунле.

У ході зустрічі обговорювалися стан та перспективи розвитку двостороннього співробітництва з Нігерією, а також підготовка візиту в Нігерію торгової місії України.

 

19 березня 2018 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Міністром охорони здоров’я Нігерії І.Ф.Адеволе.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього співробітництва у сфері охорони здоров’я, а також підготовка візиту в Нігерію торгової місії України.

 

22 лютого 2018 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Міністром промисловості, торгівлі і інвестицій Нігерії О. Енелама.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього торговельно-економічного співробітництва, а також підготовка візиту в Нігерію торгової місії України.

 

9 лютого 2018 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук. провів зустріч з Міністром сільського господарства і розвитку сільських районів Нігерії Ауду Огбе.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього співробітництва у сфері сільського господарства, а також підготовка візиту в Нігерію торгової місії України.

24 січня 2018 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук. провів зустріч з Президентом ТПП м. Абуджа П.А.Кайоде.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього торговельно-економічного співробітництва, а також підготовка візиту в Нігерію торгової місії України.

 

24 січня 2018 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Генеральним директором Національно агентства з регулювання та контролю продуктів харчування та лікарських засобів Нігерії М.Х.Адеєє

У ході зустрічі обговорювалися питання сертифікації товарів українських виробників, а також підготовка візиту в Нігерію торгової місії України.

 

19 січня 2018 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук. провів зустріч з Міністром науки та технологій Нігерії Огбонайя Ону.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього співробітництва у науково-технічній сфері, а також підготовка візиту в Нігерію торгової місії України.

 

19 січня 2018 року Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Міністром навколишнього середовища Нігерії І.У.Джібріл.

У ході зустрічі було обговорено перспективи розвитку двостороннього співробітництва у сфері  навколишнього середовища та підготовку візиту в Нігерію торгової місії України.

 

19 грудня 2017 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Міністром оборони Нігерії Мансуром Дан-Алі.

У ході зустрічі обговорені питання розширення військово-технічного співробітництва з Нігерією, здійснено презентацію продукції українського ОПК.

 

26 жовтня 2017 року Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч із Заступником Міністра закордонних справ Нігерії І.Акабогу-Чінвуба.

У ході зустрічі було обговорено сучасний стан і перспективи розвитку двосторонніх відносин та співпрацю в рамках міжнародних організацій.

 

17 жовтня 2017 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Старшим спеціальним радником Президента Нігерії у закордонних справах і з питань діаспори А.Дабірі-Ерева.

У ході зустрічі було обговорено сучасний стан, перспективи розвитку двосторонніх відносин та співпрацю в рамках міжнародних організацій.

14 вересня 2017 року Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Державним Міністром закордонних справ Нігерії Хадіджа Букар Абба Ібрахім.

У ході зустрічі було обговорено сучасний стан і перспективи розвитку двосторонніх відносин та співпрацю в рамках міжнародних організацій.

 

25 серпня 2017 року Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Міністром закордонних справ Федеративної Республіки Нігерія Джеффрі Онйєама.

 У ході зустрічі обговорено сучасний стан та перспективи розвитку двосторонніх відносин та співпрацю в рамках міжнародних організацій.

 

22 червня 2017р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Радником Президента з питань національної безпеки Бабагана Монгуно.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього співробітництва у сферах безпеки та боротьби з тероризмом.

 

11 травня 2017р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Міністром з питань розвитку шахт та сталі Нігерії Кайоде Фаємі.

У ході зустрічі були обговорені питання розширення двостороннього співробітництва у інфраструктурному секторі та у сфері видобутку корисних копалин.

10 травня 2017р. Посол України у Федеративній Республіці Нігерія Валерій Александрук провів зустріч з Головою комітету у закордонних справах Палати представників парламенту Нігерії Нненна Еленду-Укедже.

У ході зустрічі обговорено питання активізації двостороннього політичного діалогу та співпрацю в рамках міжнародних організацій.

5 квітня 2017р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Начальником Управління розвідки Міністерства оборони Федеративної Республіки Нігерія віце-маршалом авіації Мохаммедом Усманом.

У ході зустрічі обговорювалися питання, які становлять взаємний інтерес.

4 квітня 2017р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Головою Національної поліції Федеративної Республіки Нігерія Ібрагім Ідріс.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього співробітництва у правоохоронній сфері.

 

13 березня 2017р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Командувачем військово-повітряних сил Федеративної Республіки Нігерія маршалом авіації Садиком Абубакаром.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього співробітництва у військовій сфері.

9 березня 2017р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Командувачем військово-морських сил Федеративної Республіки Нігерія віце-адміралом Ібок-Ете Екве Ібас.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього співробітництва у військовій сфері.

7 березня 2017р. Посол України у Федеративній Республіці Нігерія Валерій Александрук у ході робочої поїздки до штату Дельта провів зустріч з Губернатором штату Артуром Іфіану Окова.

У ході зустрічі обговорювались питання налагодження міжрегіонального співробітництва штату Дельта з областями України, а також розширення контактів між бізнес-колами двох країн, зокрема проведення першого українсько-нігерійського бізнес-форуму у м. Київ.

3 березня 2017 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Міністром закордонних справ Федеративної Республіки Нігерія Джеффрі Онйєама.

У ході зустрічі обговорено питання активізації політичного діалогу між двома країнами та співпрацю в рамках міжнародних організацій.

2 березня 2017 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Командувачем сухопутними військами Збройних сил Федеративної Республіки Нігерія генерал-лейтенантом Такур Юсуф Буратай.  

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього взаємовигідного співробітництва у військовій сфері.

24 січня 2017 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Міністром сільського господарства і розвитку сільських районів Нігерії Ауду Огбе.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього взаємовигідного співробітництва у сфері сільського господарства. Окрему увагу було приділено питанню обговорення можливості реалізації спільних проектів у сфері АПК.

20 січня 2017 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Міністром науки та технологій Нігерії Огбонайя Ону.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього взаємовигідного співробітництва у науково-технічній сфері. Окрему увагу було приділено питанню обговорення можливості реалізації спільних проектів у науково-технічній сфері, а також створення відповідної договірно-правової бази.

19 січня 2017 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Генеральним директором Національного агентства космічних досліджень та розвитку Нігерії (NASRDA) Сауді Онаіло Мухаммед.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього взаємовигідного співробітництва у космічній сфері. Окрему увагу було приділено питанню обговорення можливості реалізації спільних проектів у космічній сфері, а також створення відповідної договірно-правової бази.