Посольство України у Федеративній Республіці Нігерія

Київ 04:12

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Нігерією

Головним напрямком співробітництва в гуманітарній сфері є співпраця у галузі освіти. У цьому контексті здійснюються заходи щодо розширення зацікавленості нігерійської громадськості до навчання в Україні. Завдяки цілеспрямованій роботі Посольства в Нігерії створено імідж України як однієї з провідних країн у сфері отримання якісної освіти.

Протягом 2018 р. було видано близько 1800 віз для нігерійських студентів, що майже у 2 рази більше, ніж у 2017 р. За інформацією МОН України наразі в нашій країні навчається близько 5 тис. нігерійських студентів.

Питання розширення співпраці у сфері освіти обговорювалися у ході зустрічей Посла із Міністром закордонних справ Д.Онйєамою, Міністром науки та технологій Нігерії О.Ону, Міністром сільського господарства і розвитку сільських районів А.Огбе, Генеральним директором Національного агентства космічних досліджень та розвитку Нігерії С.О.Мухаммедом, Головою Космічної Адміністрації Міністерства оборони І.Д.Вайтом, у ході яких нігерійську сторону було ознайомлено із можливостями українських ВНЗ.

У ході зустрічі в Міністерстві освіти Нігерії обговорювалося питання створення договірно-правової бази у сфері освіти, зокрема стан опрацювання нігерійською стороною проекту міжурядової угоди про співробітництво у сфері освіти, підготовленого МОН України.

З боку нігерійської сторони було надано високу оцінку якості української освіти та висловлено зацікавленість у подальшій співпраці з Україною у цій сфері. Зокрема, висловлено прохання щодо відновлення практики надання урядових стипендій на навчання нігерійських студентів в Україні та зацікавленість у навчанні нігерійських фахівців в Україні з метою освоєння сучасних технологій у сфері сільського господарства.

У ході зустрічі Посла з Головою Космічної Адміністрації Міністерства оборони І.Д.Вайтом нігерійській стороні передано перелік вищих навчальних закладів України, які готують спеціалістів у галузі технічних наук, що можуть зацікавити нігерійську сторону, перелік спеціальностей та вартість навчання, а також висловлено прохання надати пропозиції щодо можливого співробітництва у цій сфері.

Посол дав низку інтерв’ю провідним ЗМІ країни акредитації, зокрема “The Guardian”, “This Day”, “Daily Trust”, “LEADERSHIP”, “Vanguard News Paper”, “News Agency of Nigeria”, а також каналу державного телебачення «NTA», у ході яких нігерійську аудиторію було ознайомлено з історією, культурною спадщиною, туристичними пам’ятками України, економічною ситуацією, станом імплементації реформ, основними напрямками зовнішньої політики, досягненнями на шляху євроінтеграції, боротьбою проти російської агресії, порушеннями РФ прав людини в АРК, а також станом та перспективами розвитку двосторонніх відносин з Нігерією. Проведені заходи сприяли підвищенню інтересу до України серед нігерійської громадськості.

У рамках заходів по популяризації української культури та традицій Посольство взяло участь у фестивалі культур світу “Small World 2018”, який пройшов 10 лютого у м. Лагос. Фестиваль “Small World” є щорічним заходом, на якому учасники представляють національну культуру, кухню, національні костюми тощо. Це благодійний фестиваль, кошти, зібрані з квитків і реклами перераховуються в різні благодійні організації. Слід зазначити, що Україна вперше була представлена на заході, у якому взяло участь 30 країн, а також низка організацій та компаній. Представники української громади в національних костюмах пригощали гостей традиційними українськими стравами та напоями. На українському стенді були представлені зразки етнічної самобутності, сувеніри, національні костюми, українська символіка, а також та інформаційні матеріали про Україну. Кошти, зібрані українською громадою, направлені для допомоги дітям з обмеженими можливостями.

Посольство надало сприяння делегації представників закладів вищої освіти України, зокрема представникам Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна в участі в міжнародній освітній конференції «Реалізація права студентів на академічну мобільність», яка пройшла у червні у м. Абуджа. Учасники конференції ознайомилися з можливостями та порядком проходження програм включеного навчання за медичним та іншими напрямами підготовки в Україні. Зазначені програми академічної мобільності спрямовані на створення якісних переваг для студентів за допомогою національної освіти, а також важливі для підготовки майбутніх фахівців до вирішення суспільних викликів. Проведення цього інформаційно-просвітницького заходу сприяло зростанню популярності українських закладів вищої освіти у міжнародному освітньому середовищі, а також розвитку науково-освітніх, культурних та соціальних зв’язків з країнами Африканського континенту.

Проводиться робота щодо визнання країною акредитації Голодомору 1932-1933 рр. в Україні геноцидом Українського народу. Зазначене питання обговорювалося у ході зустрічей Посла із Міністром закордонних справ Нігерії Дж.Онйєамою, Секретарем Уряду Федерації Б.Г.Мустафою, Постійним секретарем МЗС О.Бамгбосе, керівниками офісів Голови Сенату та Спікера Національної Асамблеї Нігерії. Було наголошено на важливості для України визнання міжнародною спільнотою Голодомору. Передано відповідні ноти Посольства з матеріалами стосовно Голодомору, адресовані МЗС Нігерії, Голові Сенату та Спікеру Палати представників з проханням розглянути можливість прийняття парламентом Нігерії резолюції щодо визнання Голодомору геноцидом Українського народу.

Посол провів спеціальну прес-конференції для представників провідних ЗМІ Нігерії 22.11.201 р., яка була присвячена 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні. Журналістів було поінформовано про причини і наслідки Голодомору, а також закликано нігерійську сторону визнати Голодомор актом геноциду українського народу. Присутнім було продемонстровано документальний фільм про Голодомор.

Представники провідних нігерійських мас-медіа ознайомилися також із тематичною фотовиставкою ’’Вбивство голодом: невідомий геноцид українського народу’’, яку розгорнуто у Посольстві у контексті заходів до 85-х роковин Голодомору. Фотоекспозиція знайомить відвідувачів із причинами і наслідками Голодомору, а також з документами геноциду сталінського тоталітарного режиму проти українців.

Нігерійським журналістам були передані відповідні інформаційні матеріали, а також поширено черговий прес-реліз Посольства щодо найактуальніших питань внутрішньої ситуації та міжнародного порядку  денного України.

У день вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, 24 листопада 2018 р., провідне нігерійське видання “The Guardian’’ опублікувало розгорнуту статтю  Посла України в Нігерії про Голодомор ’’EXECUTION BY HUNGER: communist Genocide in Ukraine’’. Стаття інформує нігерійську аудиторію про причини і наслідки Голодомору 1932-1933 рр. в Україні і закликає Національну Асамблею Нігерії визнати Голодомор актом геноциду українського народу. Окрім цього, рейтингові нігерійські видання “Vanguard’’ та “Leadership’’ опублікували статті під заголовком “Ukraine urges Nigeria to recognise Holodomor as Genocide’’ та “World Commemorates 85th Anniversary of Holodomor’’, у яких доводяться до нігерійської аудиторії головні меседжі щодо причин і наслідків Голодомору 1932-1933 рр. в Україні і закликають Парламент Нігерії визнати Голодомор актом геноциду українського народу. В цілому в друкованих та електронних ЗМІ країни акредитації було розміщено близько 20 публікацій про Голодомор.

28 вересня 2018 р. у Посольстві була проведена міжнародна акція до 85-х роковин Голодомору «Запалімо свічку пам’яті!». У рамках заходу Посол поінформував присутніх про причини та наслідки Голодомору в Україні 1932-1933 років, а також про роботу, яка проводиться дипустановою щодо визнання нігерійською стороною Голодомору актом геноциду Українського народу. У ході акції були зачитані імена дітей, загиблих під час Голодомору 1932-1933 рр., та вшановано їхню пам’ять хвилиною мовчання.

Проводиться робота з українською громадою, яка є малочисельною, і переважно складається із українок, які вийшли заміж за нігерійців і проживають в Нігерії, дружин громадян третіх країн, чоловіки яких знаходяться у відрядженні в Нігерії, а також бізнесменів та інженерів, які за родом своєї професійної діяльності перебувають в Нігерії. Проведено низку культурних заходів за участі співробітників Посольства, членів їх сімей та громадян України, які проживають на території Нігерії. Зокрема у приміщені української дипустанови проведено заходи з нагоди відзначення 22-ї річниці Конституції України, святкування Дня Соборності України, Дня Гідності та Свободи тощо. Посольство взяло участь у ІV міжнародному флешмобі на підтримку єдності України ’’United Ukraine’’, присвяченому Дню Соборності України. За сприяння дипустанови створено Асоціацію нігерійсько-української дружби.

 Посольство проводить активну роботу щодо розширення співробітництва з Нігерією у сфері освіти, а також популяризації в країні акредитації українських вищих навчальних закладів і отримання освіти іноземними студентами в Україні. У результаті системної роботи значно зріс інтерес нігерійської молоді до навчання в Україні і, як результат - збільшення кількості нігерійських студентів в українських вищих навчальних закладах.

У контексті зазначеної роботи за сприяння Посольства 10-12 квітня 2019 р. в м. Абуджа пройшли Дні української освіти в Нігерії ’’Study in Ukraine’’. До складу української делегації ввійшли  представники Українського державного центру міжнародної освіти Міністерства освіти і науки України, а також низки провідних університетів України, зокрема Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Шевченка, Київського національного університету технологій та дизайну, Полтавської державної аграрної академії, Сумського державного університету.

Посол України відкрив Дні української освіти в Нігерії ’’Study in Ukraine’’ і звернувся з вітальним словом до учасників заходу. Присутнім були також продемонстровані презентаційні відеоролики низки провідних вищих навчальних закладів України, які Посольство отримало від УПД МЗС України.

У церемонії відкриття Дні української освіти в Нігерії ’’Study in Ukraine’’ взяли участь також представники МЗС, Міністерства освіти Нігерії, Асоціації нігерійських студентів, а також випускники українських вузів.

У рамках Днів української освіти в Нігерії відбулася зустріч Посла України і членів української делегації з Постійним секретарем Міністерства освіти Нігерії С.Т.Ечоно. У ході зустрічі обговорювалися питання розширення співробітництва між Україною і Нігерією у сфері освіти, зокрема підписання відповідної міжурядової угоди. За результатами зустрічі досягнуто домовленості щодо прискорення опрацювання проектів відповідних документів, які знаходяться на розгляді сторін.

Проведення Днів української освіти в Нігерії ’’Study in Ukraine’’ стало вагомою подією у двосторонніх українсько-нігерійських відносинах і засвідчило обопільну налаштованість до розширення співпраці у сфері освіти.

Заходи у рамках Днів української освіти в Нігерії широко висвітлювалися у ЗМІ країни акредитації.