Посольство України у Федеративній Республіці Нігерія

Київ 04:11

Україна та Гана

Республіка Гана

 

Визнання України: 22 квітня 1992 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 17 червня 1992 р.

Політичні відносини:

Україна розглядає Республіку Гана як важливого та перспективного партнера на Африканському континенті. Підтримується регулярний діалог на рівні зовнішньополітичних відомств, в рамках якого відбулися наступні заходи:

3 вересня 2002 р. відбулася зустріч Президента України та Віце-Президента Гани у рамках Світового саміту зі сталого розвитку. (м. Йоханесбург, ПАР).

13 травня 2008 р. у м. Аккра було проведено перші двосторонні політичні консультації на рівні заступників міністрів зовнішньополітичних відомств обох країн.

31 листопада 2014 р. відбулася зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна із заступником Міністра закордонних справ та регіональної інтеграції Гани К.Квартеєм у рамках 15-го Саміту Міжнародної організації франкофонії (м. Дакар, Сенегал).

17 квітня 2015 р. відбулася зустріч Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна із Міністром закордонних справ та регіональної інтеграції Гани Ханною Серваа Теттех у рамках засідання Конференції з питань кіберпростору 2015 (м. Гаага, Королівство Нідерланди).

22 червня 2018 р. Посол України вручив вірчі грамоти Президенту Республіки Гана Нана Aкуфо-Аддо. 

Торговельно-економічні відносини:

За даними Державної служби статистики України у 2018 р. обсяг торгівлі товарами між двома країнами становив 228,85 млн. дол. США (збільшився на 43%).

Експорт товарів склав 72,64 млн. дол. США (збільшився на 18%).

Структура: чорні метали – 84%; жири та олії тваринного або рослинного походження – 6%; інші продукти тваринного походження – 1,4%; палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки – 1,1%; вироби з чорних металів – 0,9%; продукція борошномельно-круп'яної промисловості – 0,8%; екстракти дубильні – 0,7%.

Імпорт товарів склав 156,17 млн. дол. США (збільшився на 18%).

Структура: руди, шлаки і зола – 70,1%; какао та продукти з нього – 30,8%; їстівні плоди та горіхи – 0,8%.

Сальдо торгівлі товарами за 2018 р. негативне і складає 83,61 млн. дол. США.

Зовнішня торгівля послугами за 2018 р. склала 4,81 млн. дол. США (збільшився на 18%).

Експорт послуг склав 4,71 млн. дол. США.

Структура: послуги, пов’язані з подорожами – 99,1 %; послуги, пов’язані з фінансовою діяльністю – 0,6 %; транспортні послуги – 0,3%.

Імпорт послуг склав 0,38 тис. дол. США.

Структура: послуги, пов’язані з подорожами – 54,4%; ділові послуги – 43,7%;

транспортні послуги – 1,7 %.

Сальдо торгівлі послугами за 2018 р. позитивне і складає 4,7 млн. дол. США.

2-3 квітня 2018 р. в Гані перебувала Торгова місія України на чолі із заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговим представником України Н.Микольською, у ході якої проведено українсько-ганійський бізнес-форум за участі близько 120 учасників та зустрічі з заступником Міністра торгівлі та промисловості К.Ахенкора, заступником Міністра продовольства та сільського господарства С.Бамбангі, з заступником Міністра транспорту Д.Тітус-Гловер, заступником Генерального директора Управління стандартизації Ч.Амоако, Виконавчим директором Національної ТПП М.Баду-Абоайє.

Під час форуму українські компанії Торгової місії здійснили презентації своїх підприємств та провели предметні зустрічі з потенційними бізнес-партнерами.

Наукове та освітнє співробітництво:

За інформацією Міністерства освіти і науки України, наразі в Україні навчається понад 1500 громадян Республіки Гана.

Договірно-правова база:

- Спільне комюніке про встановлення дипломатичних відносин між Урядом України і Урядом Республіки Гана;

- Протокол про співробітництво між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справ Республіки Гана.

Дипломатичні представництва України: Посольство України у Федеративній Республіці Нігерія.

https://nigeria.mfa.gov.ua/ua