Посольство України у Федеративній Республіці Нігерія

Київ 04:12

Україна та Бенін

Республіка Бенін

 

Дата визнання України: 9 січня 1992 р.

Встановлення дипломатичних відносин: 10 квітня 1992 р.

Політичні відносини:

Україна розглядає Республіку Бенін як важливого та перспективного партнера на Африканському континенті. 21 лютого 2017 року у м. Котону Посол України в Беніні за сумісництвом В.Є.Александрук вручив вірчі грамоти Президенту Республіки Бенін П.Талону, а також провів зустрічі з низкою вищих посадових осіб Беніну, зокрема з: Головою Національної Асамблеї Беніну А.Унгбеджі, Міністром закордонних справ і співробітництва О.А.Агбенонсі, Міністром національної оборони К.А.Азанаі, Міністром вищої освіти і наукових досліджень пані М.О.Атанасо, Міністром з питань планування та розвитку А. Біо Чане, Президентом Торгово-промислової палати Ж.Б.Сачіві.

Посла Республіки Бенін за сумісництвом в Україні наразі не призначено.

Торговельно-економічні відносини:

За даними Державної служби статистики України, протягом 2018 року обсяги торгівлі між Україною і Беніном, порівняно з аналогічним періодом 2017 р., збільшилися на 98,2%, склавши 11,73 млн. дол. США. У загальній торгівлі України з країнами світу позиція Беніну зайняла 125 місце, а з країнами Африки – 27 місце.

Покращення торгівлі відбулося, за рахунок суттєвого збільшення експортних поставок з України до Беніну, які зросли на 97,4%, склавши 11,553 млн. дол. США. Імпорт товарів з Беніну збільшився на 530%, склавши 19,9 тис. дол. США. Позитивне для України сальдо збільшилося до 11,533 млн. дол. США.

Серед українського експорту суттєво зросли поставки чорних металів, де приріст склав 946,7% з обсягом у 6,237 млн. дол. США. Значне зростання зафіксовано в експорті продукції борошномельно-круп'яної промисловості (346,4%, з обсягом 918 тис. дол. США), м'яса та субпродуктів (697% з обсягом 563 тис. дол. США).

Співробітництво у сфері освіти.

За даними Міністерства освіти і науки України, наразі в Україні навчається 2 студента з Республіки Бенін. Опрацьовується питання укладання угоди з Беніном про співробітництво у сфері освіти.

Договірно-правова база.

Встановлення дипломатичних відносин у формі обміну нотами. Опрацьовується також питання укладання угод: про торговельно-економічне співробітництво, про сприяння і взаємний захист інвестицій, про військове співробітництво.

Дипломатичні представництва України: Посольство України у Федеративній Республіці Нігерія.

https://nigeria.mfa.gov.ua/ua