Посольство України у Федеративній Республіці Нігерія

, Київ 04:34

Українці в Нігерії

Українська громада в Нігерії є малочисельною і переважно складається із українок, які вийшли заміж за нігерійців і проживають в Нігерії, дружин громадян третіх країн, чоловіки яких знаходяться у відрядженні в Нігерії, а також бізнесменів та інженерів, які працюють в Нігерії.

Посольство постійно надає сприяння нашим громадянам і стало повноцінним комунікаційним центром для українців в Нігерії, де вони можуть зустрічатися, обмінюватися думками з різних питань, спілкуватися українською мовою тощо. У вересні 2017 р. Посольством створено та підтримується в мережі WhatsApp комунікаційна група «Українці в Африці», де українські громадяни не лише з Нігерії, а також з Гани і Беніну можуть здійснювати спілкування та отримувати необхідні консультації в режимі он-лайн. На електронні адреси членів групи Посольство систематично надсилає цікаві інформації про події в Україні та світі.

У приміщенні дипустанови регулярно проводяться культурні заходи за участю української громади. Зокрема у Посольстві проведено заходи з нагоди відзначення 21-ї річниці Конституції України за участі співробітників Посольства, членів їх сімей та громадян України, які проживають на території Нігерії.

1 вересня 2017 р. у Посольстві було провело урочисте прийняття з нагоди 26-ї річниці Незалежності України, у якому взяли участь також і представники української громади в Нігерії. У виступі Посол ознайомив присутніх з основними етапами українського державотворення, поінформував про пріоритетні напрямки української зовнішньої політики, а також про боротьбу України проти російської агресії. В приміщенні Посольства було розгорнуто фотовиставку «Україна: тернистий шлях до Незалежності». Декілька рейтингових місцевих ЗМІ, у т.ч. друковане видання «The Guardian» вмістило розгорнуту інформацію про захід.

На відзначення 85-их роковин Голодомору в Україні 1932-33 рр. у листопаді 2017 р. представники української громади в Нігерії взяли активну участь у організації та проведенні спільно з Посольством виставки “Execution by Hunger: the Unknown Genocide of Ukrainians” у культурному центрі м.Абуджі.

На ініціативу українців в м.Лагосі Посольство надало сприяння, у т.ч. фінансове, у організації українського стенду на щорічній благодійній виставці “Small World” у цьому місті 10 лютого 2018 р., де були представлені зразки української кухні, одягу, символіки та сувенірної продукції.

Активну участь українська громада взяла також у організації Торгової місії України до Гани та Нігерії 1-6 квітня 2018 року на чолі з заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговим представником України Н.Микольською. За результатами Торгової місії з числа представників української громади в Гані та Нігерії обрано двох офіційних представників Торгово-промислової палати України у цих країнах.

Завершена реєстрація неурядової організації Асоціація нігерійсько-української дружби, яка включає також і представників української громади. Водночас, українці, що проживають в м.Абуджі мають намір створити власну організацію, яка б об’єднувала українську діаспору в Нігерії.