Посольство України у Федеративній Республіці Нігерія

, Київ 10:11

Науково-технічне співробітництво між Україною та Нігерією

Питання розвитку українсько-нігерійського співробітництва у науково-технічній галузі, а також створення відповідної договірно-правової бази у цій сфері обговорювалися у ході зустрічі Посла із Міністром закордонних справ Дж.Онйєама, Міністром науки та технологій О.Ону, ректором Нільського університету Х.Сертом, Міністром сільського господарства і розвитку сільських районів А.Огбе, Державним міністром сільського господарства і розвитку сільських районів Нігерії Х.Локпобірі.

У ході зазначених зустрічей наголошувалось на готовності української сторони до розширення взаємовигідного співробітництва з Нігерією у науково-технічній сфері. Окреслено перспективні напрямки українсько-нігерійського науково-технічного співробітництва, відзначено перспективність навчання та підвищення кваліфікації нігерійських фахівців в Україні та можливість створення спільних наукових лабораторій на території Нігерії. Нігерійській стороні передано відповідні презентаційні матеріали провідних українських наукових установ та виокремлено окремі перспективні напрямки співробітництва.

Висловлено прохання надати конкретні пропозиції щодо найбільш перспективних напрямків співробітництва у науково-технічній сфері, відзначено можливість запрошення до України нігерійських фахівців для особистого ознайомлення з можливостями вітчизняних підприємств науково-технічної галузі. З боку нігерійської сторони було відзначено високий рівень знань, які надають профільні вищі навчальні заклади України та висловлено зацікавленість до розширення співпраці у науково-технічній сфері.

У зв’язку із прийняттям державної програми щодо диверсифікації економіки, Нігерія наразі потребує розвитку власного АПК та залучення іноземних інвестицій у цю галузь. Нігерія висловила зацікавленість у навчанні нігерійських фахівців в Україні з метою освоєння сучасних технологій у сфері сільського господарства. Разом з цим, слід врахувати, що наразі Нігерія переживає економічну кризу, тому закупівлю техніки можливо здійснювати тільки під державні гарантії або на умовах відстрочки платежу.

За результатами проведених зустрічей Посольство надіслало до Державного космічного агентства України пропозиції щодо можливих напрямків співробітництва у реалізації перспективних космічних проектів та попередніх оцінок  можливостей участі в них підприємств та установ космічної галузі України в якості підрядників або партнерів.

Окрім того, нігерійська сторона зацікавлена у розвитку співробітництва в галузі енергозберігаючих технологій, відновлюваної енергетики, космічних та біотехнологій тощо.

Іншими перспективними напрямами  співробітництва у цій сфері є сприяння розвитку високотехнологічних галузей Нігерії, зокрема, енергетичної та телекомунікаційної мереж, технологій очистки води, удосконалення різного роду промислових виробництв.

Важливим чинником, який сприяв би активізації двосторонньої співпраці у галузі НТС, є укладання відповідної угоди про співробітництво у цій сфері. Перспективними напрямками подальшої співпраці є стажування нігерійських науковців в українських науково-дослідних структурах та виведення на нігерійський ринок новітніх вітчизняних технологічних розробок, зокрема у сфері космічних досліджень. Враховуючи стратегічний курс адміністрації Президента М.Бухарі на впровадження наукових досягнень, можна очікувати подальшої активізації українсько-нігерійського співробітництва у цій сфері.