Посольство України у Федеративній Республіці Нігерія

, Київ 22:51

Політичні відносини між Україною та Нігерією

Визнання незалежності України: 11 березня 1992 року.

Встановлення дипломатичних відносин: 10 грудня 1992 року.

Дипломатичні установи: Посольство України у Нігерії (з грудня 1999 р.). 2 липня 2015 р. Посол В.Є.Александрук вручив вірчі грамоти Президенту М.Бухарі.

Посольство Нігерії в Україні (з березня 2000 р.). Посада керівника дипломатичної місії Нігерії в Україні є вакантною (з 2014 р).

Політичний діалог

Найвищій рівень:

Вересень 2000 р. – зустріч Президента України та Президента Нігерії під час проведення Саміту Тисячоліття ООН в Нью-Йорку.

Вересень 2005 р. – зустріч Президента України та Президента Нігерії в рамках 60-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Вересень 2007 р. – зустріч Президента України та Президента Нігерії в рамках 62-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН.

На рівні МЗС:

23-25 листопада 1997 р. – візит в Нігерію української урядової делегації на чолі з заступником Міністра закордонних справ України; проведення першого раунду політичних консультацій між зовнішньополітичними відомствами.

23-26 травня 2006 р. – візит в Україну урядової делегації Нігерії на чолі з Державним Міністром закордонних справ Нігерії.

2-3 вересня 2008 р. – робочий візит в Нігерію першого заступника Міністра закордонних справ України.

27 вересня 2011 р. – другий раунд двосторонніх політичних консультацій між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справ Федеративної Республіки Нігерія на рівні заступників міністрів у Києві.

1 березня 2016 р. - зустріч Міністра закордонних справ України П.Клімкіна з Міністром закордонних справ Нігерії Д.Онйєамою у рамках участі у Сегменті високого рівня 31-ї сесії Ради ООН з прав людини (м. Женева, 1-2 березня 2016 р.).

25 травня 2016 р. у м. Абуджа пройшов 3-й раунд українсько-нігерійських політичних консультацій. Українську делегацію на переговорах очолив Заступник Міністра закордонних справ України С.О.Кислиця, нігерійську – Державний Міністр закордонних справ Нігерії Х.Iбрахім. До складу нігерійської делегації входили представники міністерств освіти, оборони, твердих мінералів, промисловості, торгівлі та інвестицій.

У ході консультацій сторони обговорили питання активізації політичного діалогу на високому рівні, розширення співробітництва у торговельно-економічній сфері, а також співробітництво в рамках ООН, зокрема у контексті членства України у Раді Безпеки ООН. Відбувся також обмін думками щодо розвитку ситуації в Україні та в регіоні Західної Африки. Заступник міністра С.О.Кислиця висловив вдячність нігерійській стороні за послідовну підтримку територіальної цілісності і суверенітету України, зокрема, в рамках ООН.

За результатами переговорів були визначені пріоритетні напрямки двостороннього співробітництва, зокрема, розвиток промислового потенціалу та інфраструктури, проекти у галузі освіти та відновлювальної енергії.

У ході візиту до Нігерії Заступник міністра С.О Кислиця провів зустрічі з Головою Комітету у закордонних справах Палати представників Національної Асамблеї Нігерії Н.Еленду-Укедже та Головою Комітету з міжпарламентських зв’язків Палати представників Національної Асамблеї Нігерії І.Самюелєм. У ході зустрічей були обговорені стан та перспективи розвитку українсько-нігерійського співробітництва, зокрема у сферах освіти, торгівлі, економіки тощо. Було наголошено на важливості налагодження співпраці між парламентами України і Нігерії, а також важливу роль парламентів обох країн в активізації всього спектру двостороннього співробітництва.

Значну увагу під час зустрічі було приділено обговоренню питання створення міжпарламентської групи по зв’язках з Україною в парламенті Нігерії. Заступник Міністра С.О.Кислиця передав листа Голови Комітету у закордонних справах Верховної Ради України Г.Гопко нігерійському колезі.

Під час голосування на Генеральній Асамблеї ООН 27.03.2014 р. делегація Федеративної Республіки Нігерія підтримала проект резолюції «Територіальна цілісність України».

Нігерія була серед 11 країн, які 29.07.2015 р. підтримали проект резолюції РБ ООН щодо заснування міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних у збитті малайзійського літака рейсу МН-17.

Останні найважливіші політичні контакти.

21 січня 2016 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Державним міністром промисловості, торгівлі та інвестицій Нігерії А.Абубакар, у якій взяли участь директори ключових департаментів Міністерства.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього торговельно-економічного і інвестиційного співробітництва, створення договірно-правової бази відносин в економічній сфері, а також досвід роботи Національного комітету Нігерії з питань спрощення процедур торгівлі, утвореного відповідно до Угоди про спрощення процедур торгівлі в рамках СОТ.

Окрему увагу було приділено питанню участі українських компаній у проекті відновлення роботи Аджаокутського металургійного комбінату.

22-23 січня 2016 р. Посол України у Нігерії Валерій Александрук здійснив робочу поїздку до штату Катсіна. Під час візиту Посол провів зустріч із губернатором штату Аміну Масарі, на якій були також присутні члени уряду штату.

У ході зустрічі обговорювалися питання налагодження співробітництва між штатом Катсіна і Україною. Зокрема, була проведена презентація торговельно-економічного потенціалу України, як країни із потужним агропромисловим комплексом, розвинутою переробною промисловістю, машинобудуванням, енергетикою, хімічною промисловістю, медичною та фармацевтичною сферами тощо.

Уряд штату Катсіна було також ознайомлено із потенціалом нашої країни у науковій та освітній сферах, системою післядипломної підготовки фахівців у різних галузях народного господарства.

Присутніх було також поінформовано про продовження російської агресії в Україні та здійснювані Росією заходи з підтримки терористичної діяльності на території нашої країни.

За результатами переговорів досягнуто домовленості щодо підготовки конкретні пропозицій по співробітництву з Україною, зокрема стосовно привабливих інвестиційних проектів, які заплановані до реалізації на території штату Катсіна.

28 січня 2016 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Президентом Сенату Нігерії Б.Саракі.

У ході зустрічі були обговорені стан та перспективи розвитку українсько-нігерійського співробітництва, а також питання налагодження співпраці між парламентами України і Нігерії.

Окрему увагу було приділено питанню участі українських компаній у інфраструктурних проектах, які реалізуються в Нігерії, зокрема відновленні роботи металургійного комбінату в м.Аджаокута.

Президента Сенату Нігерії було поінформовано про ситуацію на сході України, продовження російської агресії та порушення РФ Мінських угод.

Головну увагу у ході зустрічі було приділено обговоренню питань створення міжпарламентської групи по зв’язках з Україною в Сенаті Нігерії. Досягнуто домовленості щодо створення організаційної ініціативної групи в Сенаті Нігерії для опрацювання зазначених питань.

3 лютого 2016 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Міністром розвитку твердих мінералів Нігерії Фаємі Кайоде. У зустрічі також взяли участь Державний міністр Б.Абубакар і Постійний секретар Міністерства.         

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього торговельно-економічного і інвестиційного співробітництва, створення договірно-правової бази відносин в економічній сфері.

Окрему увагу було приділено питанню участі українських компаній у проекті відновлення роботи Аджаокутського металургійного комбінату.

19 лютого 2016 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Міністром юстиції – Генеральним прокурором Нігерії Абуакаром Маламі.

У ході бесіди були обговорені питання налагодження співробітництва у правовій сфері, зокрема, створення відповідної договірно-правової бази двосторонніх відносин.

23 лютого 2016 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Міністром освіти Нігерії Адаму Адаму.

В ході зустрічі були обговорені питання розширення двосторонньої співпраці у сфері освіти, зокрема створення відповідної договірно-правової бази.

У цьому контексті значну увагу у ході зустрічі було приділено питанню підготовки до підписання найближчим часом Угоди між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти Федеративної Республіки Нігерія про співробітництво в галузі освіти.

1 березня 2016 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч зі Спікером Палати представників парламенту Нігерії Я.Догара.

У ході зустрічі були обговорені стан та перспективи розвитку українсько-нігерійського співробітництва, а також питання налагодження співпраці між парламентами України і Нігерії.

Значну увагу під час зустрічі було приділено обговоренню питання створення міжпарламентської групи по зв’язках з Україною в парламенті Нігерії. Досягнуто домовленості щодо створення організаційної ініціативної групи для опрацювання цього питання.

У ході зустрічі було обговорено питання участі українських компаній у інфраструктурних проектах, які реалізуються в Нігерії, зокрема відновленні роботи металургійного комбінату в м.Аджаокута.

Спікера Палати представників парламенту Нігерії було поінформовано про ситуацію на сході України, продовження російської агресії та порушення РФ Мінських угод.

15 березня 2016 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Головою Комітету з питань міжпарламентських зв’язків Палати представників Національної Асамблеї Нігерії І.Самюелєм.

У ході зустрічі були обговорені стан та перспективи розвитку українсько-нігерійського співробітництва, а також питання налагодження співпраці між парламентами України і Нігерії.

Значну увагу під час зустрічі було приділено обговоренню питання створення міжпарламентської групи по зв’язках з Україною в парламенті Нігерії.

6 квітня 2016 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Міністром оборони Нігерії М.Дан-Алі.

У ході зустрічі були обговорені питання двосторонньої співпраці у військовій сфері.

Міністра оборони Нігерії було також поінформовано про ситуацію на сході України, продовження російської агресії та порушення РФ Мінських угод.

24 листопада 2016 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Міністром закордонних справ Нігерії Джеффрі Онйєамою.

У ході зустрічі були обговорені питання поглиблення двостороннього співробітництва у різних сферах, активізації політичного діалогу на високому рівні, розширення взаємодії у рамках міжнародних організацій, зокрема ООН тощо.

Значну увагу під час зустрічі було приділено обговоренню питання створення договірно-правової бази двосторонніх відносин.

19 січня 2017 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Генеральним директором Національного агентства космічних досліджень та розвитку Нігерії (NASRDA) Сауді Онаіло Мухаммед.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього взаємовигідного співробітництва у космічній сфері

Окрему увагу було приділено питанню обговорення можливості реалізації спільних проектів у космічній сфері, а також створення відповідної договірно-правової бази.

20 січня 2017 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Міністром науки та технологій Нігерії Огбонайя Ону.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього взаємовигідного співробітництва у науково-технічній сфері.

Окрему увагу було приділено питанню обговорення можливості реалізації спільних проектів у науково-технічній сфері, а також створення відповідної договірно-правової бази.

24 січня 2017 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Міністром сільського господарства і розвитку сільських районів Нігерії Ауду Огбе.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього взаємовигідного співробітництва у сфері сільського господарства.

Окрему увагу було приділено питанню обговорення можливості реалізації спільних проектів у сфері АПК.

2 березня 2017 р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Командувачем сухопутними військами Збройних сил Федеративної Республіки Нігерія генерал-лейтенантом Такур Юсуф Буратай.  

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього взаємовигідного співробітництва у військовій сфері.

3 березня 2017 року Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Міністром закордонних справ Федеративної Республіки Нігерія Джеффрі Онйєама.

У ході зустрічі обговорено питання активізації політичного діалогу між двома країнами та співпрацю в рамках міжнародних організацій.

7 березня 2017р. Посол України у Федеративній Республіці Нігерія Валерій Александрук у ході робочої поїздки до штату Дельта провів зустріч з Губернатором штату Артуром Іфіану Окова.

У ході зустрічі обговорювались питання налагодження міжрегіонального співробітництва штату Дельта з областями України, а також розширення контактів між бізнес-колами двох країн, зокрема проведення першого українсько-нігерійського бізнес-форуму у м. Київ.

9 березня 2017р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Командувачем військово-морських сил Федеративної Республіки Нігерія віце-адміралом Ібок-Ете Екве Ібас.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього співробітництва у військовій сфері.

13 березня 2017р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Командувачем військово-повітряних сил Федеративної Республіки Нігерія маршалом авіації Садиком Абубакаром.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього співробітництва у військовій сфері.

4 квітня 2017р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Головою Національної поліції Федеративної Республіки Нігерія Ібрагім Ідріс.

У ході зустрічі обговорювалися питання розширення двостороннього співробітництва у правоохоронній сфері.

5 квітня 2017р. Посол України в Нігерії Валерій Александрук провів зустріч з Начальником Управління розвідки Міністерства оборони Федеративної Республіки Нігерія віце-маршалом авіації Мохаммедом Усманом.

У ході зустрічі обговорювалися питання, які становлять взаємний інтерес.