Посольство України у Федеративній Республіці Нігерія

, Київ 16:24

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Нігерією

Головним напрямком співробітництва в гуманітарній сфері є співпраця у галузі освіти. У цьому контексті дипустановою здійснюються заходи щодо формування зацікавленості у нігерійської молоді до навчання в нашій країні. Завдяки цілеспрямованій роботі Посольства в Нігерії створено імідж України як однієї з провідних країн у сфері отримання якісної освіти.

Протягом 2016 р. було видано 710 віз для нігерійських студентів, які мають намір навчатися в Україні, що на 64% більше у порівнянні з попереднім роком. За інформацією МОН України, наразі в Україні навчається близько 4 тис. нігерійських студентів. Переважна більшість із них здобувають освіту на медичних спеціальностях, а також спеціальностях у сфері інформаційних та комп’ютерних технологій.

Питання розширення співпраці у сфері освіти обговорювалися у ході зустрічі Посла із Міністром освіти Нігерії А.Адаму, у якій взяли також участь Державний Міністр освіти Т.Анвуках та директори ключових департаментів міністерства, зокрема двостороннього  співробітництва, міжнародного, юридичного. Нігерійську сторону було поінформовано про перспективні напрямки співробітництва у галузі освіти та науки та відзначено зацікавленість до поглиблення взаємовигідного співробітництва у цій сфері. Учасників зустрічі було ознайомлено із можливостями українських ВНЗ щодо підготовки кваліфікованих лікарів, фахівців для сфери високих технологій та сільського господарства, які є наразі є найбільш витребуваними у Нігерії. Наголошено на важливості створення відповідної договірно-правової бази двосторонніх відносин у сфері освіти і у цьому контексті передано копію проекту Угоди про співробітництво в галузі освіти.

З боку нігерійської сторони було надано високу оцінку якості української освіти та висловлено зацікавленість у подальшій співпраці з Україною у цій сфері. Підкреслено зацікавленість до відновлення практики надання українською стороною урядових стипендій на навчання нігерійських студентів в Україні. Окремо було наголошено на необхідності якнайшвидшого завершення опрацювання проекту Угоди про співробітництво у сфері освіти. Зазначено, що навчання нігерійських студентів в Україні здійснюється як на приватній основі, так і у рамках грантів і урядових програм, що підкреслює необхідність започаткування договірно-правової бази з Україною у цій сфері.

Налагоджується співпраця низки українських ВНЗ з Інститутом науки та технологій (м. Єнагоа, штат Баєльса), який уклав базову угоду про співробітництво з НТУУ “Київський політехнічний інститут“. Зокрема МАУП, Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу, Національним університетом біоресурсів та природокористування, Київським університетом імені Грінченка, Європейським університетом тощо.

Протягом 2016 р. було проведено низку культурних заходів. Зокрема у приміщені української дипустанови проведено заходи з нагоди відзначення 20-ї річниці Конституції України за участі співробітників Посольства, членів їх сімей та громадян України, які проживають на території Нігерії.

У приміщенні Посольства було проведено урочисте прийняття з нагоди 25-ї річниці Незалежності України. У заході взяли участь представники політичних, наукових, культурних, ділових, громадських кіл, засобів масової інформації країни акредитації та дипломатичного корпусу, а також українська громада в Нігерії. У виступі Посол ознайомив присутніх з основними етапами українського державотворення, поінформував про пріоритетні напрямки української зовнішньої політики, а також про боротьбу України проти російської агресії. В приміщенні Посольства було розгорнуто фотовиставку «Україна: тернистий шлях до Незалежності».

Провідна нігерійська газета “The Guardian” на своїх шпальтах вмістила інтерв’ю Посла, у якому головна увага була приділена питанню розширення культурно-гуманітарного співробітництва між Україною та Нігерією. Читачі газети були ознайомлені із потенціалом України у сфері освіти. Були наведені приклади успішної реалізації українсько-нігерійських освітянських проектів та наголошено на важливості розширення співпраці у сфері освіти і започаткування у цьому контексті програм двостороннього співробітництва між навчальними закладами України та Нігерії. Читачі були ознайомлені також із перспективами подальшого розвитку культурно-гуманітарного співробітництва між Україною та Нігерією.

Найбільш перспективними напрямками співпраці з Нігерією у культурно-гуманітарній сфері є освіта, навчання нігерійських студентів в Україні та поширення української культури на нігерійських теренах шляхом організації відповідних виставкових заходів та гастролей українських мистецьких колективів.