Посольство України у Федеративній Республіці Нігерія

, Київ 16:25

Договірно-правова база двосторонніх відносин

Договірно-правова база двосторонніх українсько-нігерійських відносин наразі складається з таких документів:

- Протокол про встановлення дипломатичних відносин (1992 р.);

- Протокол про консультації між МЗС України та Нігерії (1997 р.);

            - Меморандум про взаєморозуміння між Державним комітетом фінансового моніторингу України та Комісією з питань економічних та фінансових злочинів Федеративної Республіки Нігерія щодо співробітництва у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму (2007 р.).

Сторонами опрацьовуються проекти таких двосторонніх документів:

- Міжурядова угода про торговельно-економічне співробітництво;

- Міжурядова угода про сприяння і взаємний захист інвестицій;

- Міжурядова угода про створення Спільної комісії;

- Міжурядова угода про співробітництво у галузі освіти;

- Угода про військове співробітництво між міністерствами оборони України і Нігерії.

Враховуючи, що ДПБ з Нігерією є нерозвинутою, робота щодо розбудови договірно-правової бази двосторонніх українсько-нігерійських відносин є одним із головних пріоритетів роботи Посольства.

Питання необхідності активізації процесу щодо розбудови договірно-правової бази між Україною та Нігерією і укладення ключових договорів двостороннього співробітництва обговорювалося Послом у ході зустрічей із Президентом Сенату Б.Саракі, Спікером Палати представників парламенту Я.Догара, Міністром закордонних справ Дж.Онйєама, Міністром освіти А.Адаму, Міністром оборони М.Дан-Алі, Державним міністром промисловості, торгівлі та інвестицій А.Абубакар, Державним міністром сільського господарства і розвитку сільських районів Х.Локпобірі та керівництвом низки інших галузевих відомств країни акредитації. З боку української сторони було наголошено, що створення відповідної договірно-правової бази є необхідною умовою подальшого розвитку та розширення двостороннього співробітництва з Нігерією.

Співрозмовники з розумінням сприйняли аргументи української сторони щодо необхідності розбудови договірно-правової бази між двома країнами. Міністр закордонних справ Нігерії Дж.Онйєама висловив готовність до надання необхідного сприяння з боку МЗС у процесі розбудови договірно-правової бази між Україною та Нігерією.

Стан опрацювання проектів угод про торговельно-економічне співробітництво, про сприяння і взаємний захист інвестицій, про Спільну комісію обговорювалися під час зустрічей Посла із Державним міністром промисловості, торгівлі та інвестицій А.Абубакар. З боку керівництва зазначеного відомства було висловлено зацікавленість у започаткуванні повномасштабної договірно-правової бази двосторонніх відносин в торговельно-економічній сфері та готовність активізувати процес опрацювання проектів зазначених угод.

Опрацьований МЕРТ України, з урахуванням пропозицій МЗС, Мінфіну та Мін’юсту, проект міжурядової Угоди з Нігерією про сприяння та захист інвестицій Посольство з відповідною нотою передало на розгляд нігерійської сторони.

Проекти угод про торговельно-економічне співробітництво і про створення Спільної комісії, опрацьований причетними відомствами Нігерії, надіслано до МЕРТ України для подальшого опрацювання.

З метою активізації процесу підготовки до укладення Міжурядової угоди про співробітництво у галузі освіти були проведені переговори Посла із Міністром освіти Нігерії А.Адаму. У ході переговорів з боку керівництва Міністерства освіти Нігерії було підкреслено пріоритетність укладення зазначеного двостороннього документу. За результатами проведених переговорів Посольство отримало від Міністерства освіти Нігерії опрацьований і оновлений проект угоди про співробітництво у галузі освіти, який невідкладно було надіслано для подальшого опрацювання на розгляд української сторони.

З метою прискорення процесу укладення Угоди про військове співробітництво між міністерствами оборони України і Нігерії були проведені зустрічі Посла із вищим військовим командуванням Нігерії, зокрема з Міністром оборони М.Дан-Алі, Начальником Генштабу Міністерства оборони А.Олонісакін, Постійним секретарем Міністерства оборони Д.Шені, а також Міністром закордонних справ Дж.Онйєама

За результатами проведення низки переговорів з представниками вищого керівництва МЗС та МО Нігерії Посольство отримало ноту, в які нігерійська сторона поінформувала, що проект Угоди про військове співробітництво опрацьовується і буде переданий українській стороні після завершення процедури міжвідомчого погодження.